ADRESA

Bld. Ghencea Nr. 45
Sector 6 Bucuresti

Steaua ocupă primul loc în clasamentul cluburilor participante la „Cupa Chindia”

Un început de an extraordinar pentru sportivii Clubului Sportiv al Armatei Steaua!  În perioada 22-24 Februarie, 44 de sportivi ai C.S.A Steaua, alături de antrenorii Cristian Alecu, Valeanu Bogdan, Sergiu Peicea și Maestru Felix au participat la Cupa Contratimp Chindia- Ediția lll,  unde au reușit să cucerească podiumul cu un total de 107 medalii în probele individuale, 9 cupe pentru cele mai bune performanțe la probele individuale, 2 Cupe pentru cea mai bună tehnică în proba 100m Spate, 2 clasări pe locul 2 la stafetele 4x50m Liber Copii, 4x50m Liber Cadeți și mulți sportivi clasați pe poziții foarte bune ale clasamentului.

Felicităm organizarea competiției și apreciem încurajarea și atenția oferită sportivilor!

Sportivii care au reușit să iasă în evidență reușind să se urce pe podiumul competiției la probele individuale sunt:

-Manea Daria, Bacalu Denisa,  Pandele Vladimir, Donisan David, Samson Albert, Bacalu Eduard, Stiger Diana, Urzică Andrei, Andrei Iarina, Frunză Ingrid, Mihalcea Camelia, Siliste Indru, Grosu Maria, Melianu Nicolae Cristian, Iorga Andreea Denisa, Tudorescu Ioana, Rusen Andrei.

Sportivii care au reușit să obțină Cupa pentru “Cea mai bună performanță” in probele individuale  conform puntajului FINA sunt: 

Locul 1 “Cea mai bună performanță”

-Manea Daria 10ani -Cupa Locul 1 în proba 50m Liber

-Andrei Iarina 12ani –Cupa Locul 1 în proba 200m Spate

-Grosu Maria 13 ani- Cupa locul 1 în proba 800m Liber

Locul 2 “Cea mai bună performanţă”

-Bacalu Denisa 10 ani- Cupa Locul 2 în proba 50m spate

-Pandele Vladimir 9 ani Cupa  Locul 2 în proba 400m Liber la categoria 10 ani

-Melianu Nicolae Cristian  14 ani- Cupa locul 2 400m Liber

-Rusen Andrei -Seniori- Cupa locul 2 în proba 100m Liber

Locul 3 “Cea mai bună performanţă”

-Stiger Diana 11 ani- Cupa Locul 3 200m Liber

-Frunza Ingrid 12 ani – Cupa locul 3 în proba 50m liber



Cupa pentru cea mai bună tehnică în proba 100m Spate a fost acordata sportivelor:

Andrei Iarina 12 ani.

Stoenescu Andreea 9 ani.

Stafeta mixtă la proba 4x50m Liber categoria Copii 10-11 ani a fost reprezentata de sportivii: Stiger Diana, Manea Daria, Urzică Andrei, Aldea Gabriel  – Locul 2

Stafeta mixtă la proba 4x50m Liber categoria Cadeti a fost reprezentata de sportivii: Andrei Iarina, Melianu Nicolae Cristian, Frunză Ingrid, Siliste Indru. – Locul 2

Sportivii C.S.A Steaua care au reuşit sa iasă în evidentă reuşind sa obţină poziţii pe podiumul competitiei:

Fete 10 ani:

-Manea Daria -Cupa Locul 1 în proba 50m Liber si un total de 10 medalii de Aur în probele individuale;

-Bacalu Denisa- Cupa Locul 2 în proba 50m spate şi un total de 8 medalii- 7 de argint, 1 medalie de bronz

-Stoenescu Andreea- Cupa pentru cel mai tehnic sportiv in proba 100m spate.

Baieţi 10 ani:

-Pandele Vladimir (sportiv născut in anul 2010) Cupa  Locul 2 în proba 400m Liber şi un total de 5 medalii- 2 de Aur, 3 de Argint

-Donisan David (sportiv născut in anul 2010)- 2 medalii, 1 medalie de argint, 1 medalie de bronz

-Samson Albert- 4 medalii- 1 medalie de argint, 3 medalii de bronz

-Bacalu Eduard- 1 medalie de argint

Fete 11 ani:

Stiger Diana- Cupa Locul 3 200m Liber şi un total de 7 medalii- 1 medalie de Aur, 6 medalii de Bronz

Baieţi 11 ani:

Urzică Andrei- 6 medalii- 1 medalie de Aur, 5 medalii de argint.

Fete 12 Ani:

-Andrei Iarina –Cupa Locul 1 în proba 200m Spate, Cupa pentru cel mai tehnic sportiv in proba 100m Spate şi un total 11 medalii – 2 medalii de Aur, 6 medalii de Argint, 3 medalii de Bronz

-Frunză Ingrid – Cupa locul 3 în proba 50m liber şi un total de 10 medalii- 4 medalii de Aur, 3 medalii de Argint, 3 medalii de Bronz.

-Mihalcea Camelia- 6 medalii- 3 medalii de aur, 3 de bronz

Baieţi 12 ani:

-Siliste Indru- 2 medalii – 1 medalie de Argint, 1 medalie de Bronz.

Fete 13 ani :

-Grosu Maria- Cupa locul 1 in proba 800m Liber si un total de 5 medalii- 1 medalie de Aur, 3 medalii de Argint, 1 medalie de Bronz

Fete 14 ani:

-Iorga Andreea Denisa 11 medalii: 4 medalii de Aur, 2 medalii de Argint, 5 medalii de Bronz

Baieţi 14 ani:

-Melianu Nicolae Cristian: Cupa locul 2 400m Liber şi un total de 10 medalii- 3 medalii de Aur, 6 medalii de Argint, 3 medalii de Bronz

Fete 15 ani:

-Tudorescu Ioana -4 medalii de Bronz

Masculin Seniori:

Rusen Andrei- Cupa locul 2 în proba 100m Liber şi un total de 5 medalii- 3 medalii de Aur, 1 medalie de Argint, 1 medalie de Bronz.

Accesaţi rezultatele apăsând aici.


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *