ADRESA

Bld. Ghencea Nr. 45
Sector 6 Bucuresti

Locul 1 pentru CSA Steaua la Campionatul National de Poliatlon- copii 10-11 ani

487 de sportivi de la 65 de cluburi din toată țara au participat în perioada 22-24 noiembrie la Campionatul National de Poliatlon copii 10-11 ani.

CSA Steaua a reușit să ocupe Locul 1 în clasamentul general al cluburilor participante.

Sportivii CSA Steaua care au reușit sa iasă în evidență prin rezultate deosebite în probele individuale sunt:


Fete 10 ani:

Manea Daria

Locul 1 – 50m fluture – Record Național.
Locul 1 – 50m spate – Record Național.
Locul 1 – 50m bras – Record Național.
Locul 1 – 50m craul
Locul 1 – 200m craul

Locul 1- Titlul de campioană națională în clasamentul general


Bacalu Denisa
Locul 2 -50m fluture.
Locul 3 -50m spate.
Locul 2 -50m craul.

Locul 2 – Titlul de vicecampioana națională în clasamentul general.


Băieți 10 ani:

Mija Radu

Locul 1- 50m fluture.
Locul 1- 50m spate.
Locul 3- 50m bras.
Locul 2- 50m craul.

Locul 1 – Titlul de campion național în clasamentul general.

Roșu Rareș
Locul 3 – 50m spate.

Fete 11 ani:

Stiger Diana
Locul 3- 200m liber.

Totodată, stafetele CSA Steaua au reușit să urce pe podiumul competiției organizate de FRNPM:

Fete 10 ani 2x campioane naționale.

Locul 1 4x50m mixt- Record național.

Componența ștafetei: Bacalu Denisa, Manea Daria, Craioveanu Rebeca, Berteanu Bianca.

Locul 1- 4x50m liber.

Componența ștafetei: Bacalu Denisa, Ioniță Ioana, Craioveanu Rebeca, Manea Daria.

Băieți 10 ani 2x vicecampioni naționali.

Locul 2 4x50m mixt
Componența ștafetei:
Mija Radu, Samson Albert, Roșu Rareș, Bacalu Eduard.

Locul 2 4x50m liber
Componența stafetei:
Roșu Rareș, Samson Albert, Bacalu Eduard, Mija Radu.

Băieți 11 ani:

Locul 3 4x50m mixt
Componența ștafetei:
State Matei, Urzica Andrei, Ștefan Cătălin, Aldea Gabriel.

Foarte mulți sportivi din lotul CSA Steaua au reușit să atingă noi recorduri personale motiv pentru care ii felicitam și le apreciam implicarea.

Felicitări sportivilor CSA Steaua cât și tuturor sportivilor din țară care au participat la aceasta competiție.

Sportivii au fost însoțiți de antrenorii Văleanu Bogdan, Alecu Cristian, Maestru Felix, Coman Dragoș.

Rezultatele complete aici:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *