ADRESA

Bld. Ghencea Nr. 45
Sector 6 Bucuresti

Locul 1 pentru CSA Steaua în clasamentul cluburilor la competiția „Andrei Nicolescu” 2019. 🏆

Copiii, cadetii si juniorii CSA Steaua au cucerit 66 medalii individuale, din care 30 de aur, 20 de argint, 16 de bronz si 1 medalie de argint in stafeta generatiilor 10x50m liber.

Un concurs în care sportivii s-au simțit importanți, organizarea și atmosfera fiind la standarde internaționale.

La această competiție au reușit să iasă în evidență următorii sportivi legitimați la CSA Steaua:


Fete 9 ani:


Zaharia Alessia –
Locul 1 200 m crazy mixt,
Locul 1 50 m liber,
Locul 1 100 m spate,
Locul 2 50 m spate, cel mai bun sportiv în clasamentul general la categoria fete 9 ani.

Olea Theodora –
Locul 1 50 m spate,
Locul 2 100 m liber,
Locul 2 50 m liber, locul 3 50 m bras,
Locul 3 în clasamentul general la categoria fete 9 ani.

Ganea Iustina –
Locul 1 50 m fluture,
Locul 1 100 m fluture,
Locul 3 100 m liber.

Matache Amalia
Locul 1 100 m bras,
Locul 2 50 m bras.


Băieți 9 ani:


Donisan David –
Locul 1 100 m bras,
Locul 2 200 crazy mixt,
Locul 2 50 m bras,
Locul 3 50 m liber,
locul 2 în clasamentul general la categoria băieți 9 ani.

Pandele Vladimir –
Locul 1 50 m spate,
Locul 1 200 m crazy mixt,
Locul 1 100 m spate (record național),
locul 3 în clasamentul general la categoria băieți 9 ani.

Stoica CezarLocul 3 50 m bras.


Fete 10 ani: 


Manea Daria
Locul 1 50 m spate (record național),
Locul 1 100 m bras,
Locul 1 50 m liber, 50 m bras,
Locul 1cel mai bun sportiv în clasamentul general la categoria fete 10 ani.

Bacalu Denisa
Locul 1 50 m fluture,
Locul 1 100 m spate,
Locul 2 50 m spate,
Locul 2 50 m liber,
Locul 2 în clasamentul general la categoria fete 10 ani.

Craioveanu RebecaLocul 3 100 m bras.


Băieți 10 ani: 


Mija Radu –
Locul 1 50 m fluture,
Locul 1 50 m spate,
Locul 1 100 m spate,
Locul 2 50 m liber,
Locul 1 cel mai bun sportiv în clasamentul general la categoria băieți 10 ani.

Roșu Rareș –
Locul 2 50 m spate,
Locul 2 100 m spate.

Bacalu Eduard –
Locul 2 200 m crazy mixt,
Locul 3 50 m fluture.


Fete 11 ani:


Stiger Diana –
Locul 1 100 m spate,
Locul 2 50 m spate,
Locul 3 în clasamentul general la categoria fete 11 ani.


Băieți 11 ani:


Urzica Andrei –
Locul 2 100 m bras,
Locul 2 200 crazy mixt,
Locul 2 50 m bras.

State Matei –
Locul 3 50 m fluture,
Locul 3 100 m fluture.

Tănase Rareș – Locul 3 100 m bras.


Fete 12 ani:


Andrei Iarina –
Locul 2 50 m liber,
Locul 3 50 m spate.

Mihalcea Camelia –
Locul 3 50 m fluture,
Locul 3 100 m fluture.

Frunza Ingrid – Locul 3 50 m liber.


Fete 13-14 ani:


Marin Ioana –
Locul 1 50 spate,
Locul 1 200 crazy mixt,
Locul 2 50 m bras,
Locul 3 50 m liber.


Băieți 14-15 ani:


Popovici David –
Locul 1 100 bras,
Locul 1 200 m crazy mixt,
Locul 1 100 m spate, 100 m fluture,
Locul 1 cel mai bun sportiv în clasamentul general la categoria băieți 15 ani.

Ghile Dragoș –
Locul 1 50 m fluture,
Locul 1 50 m liber,
Locul 2 100 liber,
Locul 3 100 m fluture.

Lăpădăt Cristian –
Locul 1 50 m bras,
Locul 2 100 bras.

Gherghel Vlad – Locul 2 50 m bras.

De asemenea, ștafeta generațiilor 10x50m, a câștigat locul 2 .

.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *