ADRESA

Bld. Ghencea Nr. 45
Sector 6 Bucuresti

Cupa Primaverii – copii 8-9-10-11 ani – Editia 2019

In perioada 30-31 martie, la Izvorani, s-a desfășurat Cupa Primăverii, competiție destinată copiilor cu vârste cuprinse între 8-11 ani.

La aceasta competitie, antnrenorii CSA Steaua, Valeanu Bogdan, Sergiu Peicea si Stefania Nica au decis sa inscrie doar tinerii sporivi cu varstele de 8-9 ani care, de altfel, au reusit sa cucereasca podiumul evoluand considerabil in probele sustinute.

Sportivii CSA Steaua au adunat un total de 37 de medalii (13 in probele individuale si 24 in stafete).

Sportivii care au iesit in evidenta prin rezultate deosebite sunt:

Fete 9 ani

Craul-Podium complet :

Locul 1-Zaharia Alessia

Locul 2-Olea Theodora

Locul 3-Ganea Iustina

Bras: 

Locul 1-Matache Amalia

Locul 3-Zaharia Alessia

Spate:

Locul 1-Daria Calugaru

Locul 2-Zaharia Alessia

Fluture:

Locul 1-Ganea Iustina                

Locul 3-Zaharia Alessia

Stafete Fete 9 ani

-Stafete 4×50 Mixt

Locul 1 CSA Steaua (Stafeta formata din Calugaru Daria, Matache Amalia, Ganea Iustina, Zaharia Alessia)             

Locul 2 CSA Steaua (Stafeta formata din Cimpan Denisa, Vasilescu Catalina, Olea Theodora, Colotelo Bianca)

-Stafeta 4×50 craul

Locul 1 CSA Steaua (Stafeta formata din Zaharia Alessia, Olea Theodora, Ganea Iustina, Matache Amalia)

Locul 2 CSA Steaua (Stafeta formata din Cimpan Denisa, Calugaru Daria, Colotelo Bianca, Stoenescu Andreea)

Baieti 9 ani:

Craul:   

Locul 2-Pandele Vladimir

Bras:    

Locul 2-Donisan David

Spate  

Locul 1-Pandele Vladimir

Fluture

Locul 2-Pandele Vladimir

Stafete Baieti 9 ani

-Stafeta 4×50 Craul 

Locul 2 CSA Steaua (Stafeta formata din Pandele Vladimir, Stoica Cezar, Ivana Tudor, Donisan David)

-Stafeta 4×50 Mixt

Locul 2 CSA Steaua (Stafeta formata din Pandele Vladimir, Stoica Cezar, Ivana Tudor, Donisan David)

In plus, la aceasta competitie au fost premiati primii 8 sportivi ai fiecarei probe. De remarcat este faptul ca 6 fete de 9 ani legitimate CSA Steaua au obtinut rezultate deosebite reusind sa se claseze in top 8  la proba 50m spate.

Le dorim mult succes tinerilor sportivi in competitiile urmatoare!

Lista de rezultate aici

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *