ADRESA

Bld. Ghencea Nr. 45
Sector 6 Bucuresti

Campionat Municipal Copii 8-9 ani – Editia 2019

Micii campioni cu inima mare!

Sportivii CSA Steaua cu varstele de 8-9 ani, insotiti de antrenorii lor Valeanu Bogdan, Peicea Sergiu si Daria Bordei, au finalizat primul sezon al anului 2019 intr-un mod extraordinar! Acestia au reusit sa se claseze pe Locul 1 in clasamentul cluburilor participante la Campionatul Municipal – 2019, la peste 100 puncte de locul 2.

Sportivii care au reusit sa iasa in evidenta, cucerind podiumul probelor individuale, sunt:

2010 Baieti

-Donisan David-4 medalii

-Pandele Vladimir-3 medalii

-Ivana Tudor-1 medalie

2010 Fete

-Olea Teodora-3 medalii

-Ganea Iustina-2 medalii

-Zaharia Alessia-2 medalii

-Matache Amalia-2 medalii

-Calugaru Daria-1 medalie

2011 Fete

-Lupu Antonia-1 medalie

-Rauca Rebeca-1 medalie

Dar si sportivii participanti in probele de stafeta:

Stafeta 4×50 metri liber (9 ani) M

Locul 1 CSA Steaua
-Pandele Vladimir
-Donisan David
-Ivana Tudor
-Stoica Cezar

Stafeta 4×50 metri liber (8 ani) F

Locul 3 CSA Steaua
-Lupu Antonia
-Rauca Rebeca
-Mofidi Ariana
-Banescu Maria

Stafeta 4×50 metri liber (9 ani) F

Locul 1 CSA Steaua

-Zaharia Alessia

-Ganea Iustina

-Olea Teodora

-Matache Amalia

Locul 2 CSA Steaua

-Calugaru Daria

-Cimpan Denisa

-Stoenescu Andreea

-Colotelo Bianca

Stafeta 4×50 metri mixt (8 ani) F

Locul 3 CSA Steaua

-Lupu Antonia

-Rauca Rebeca

-Mofidi Ariana

-Banescu Maria

Stafeta 4×50 metri mixt (9 ani) F

Locul 1 CSA Steaua

-Calugaru Daria

-Matache Amalia

-Ganea Iustina

-Zaharia Alessia  

Locul 2 CSA Steaua

-Dumitru Alexia

-Vasilescu Catalina

-Stoenescu Andreea

-Olea Theodora

Stafeta 4×50 metri mixt (9 ani) M

Locul 1 CSA Steaua 

-Pandele Vladimir

-Donisan David

-Ivana Tudor

-Stoica Cezar

Vizibila inca din prima clipa este taria lor, la varste la care colegii de scoala inca isi mai cauta locul in fata televizorului sau jocul preferat pe x-box, ei lupta in fiecare clipa, in primul rand cu ei, cu timpul si cu propriul corp, iar in caz de nerusita acestia zambesc, isi aduna puterile  si muncesc in continuare!

Clasamentul sportivilor CSA Steaua in probele individuale desfasurate la Campionatul Municipal 2019:

50 metri liber (9 ani) M

Locul 1 Pandele Vladimir Steaua CSA
Locul 2 Donisan David  Steaua CSA

50 metri liber (9 ani) F – Podium complet CSA Steaua

Locul 1 Zaharia Alessia Mihaela  Steaua CSA
Locul 2 Ganea Iustina  Steaua CSA
Locul 3 Olea Theodora  Steaua CSA

50 metri bras (9 ani) M

Locul 1 Donisan David  Steaua CSA

50 metri bras (9 ani) F

Locul 1 Matache Amalia Steaua CSA
Locul 3 Olea Theodora Steaua CSA

50 metri spate (8 ani) F

Locul 1 Rauca Rebeca Steaua CSA
Locul 2 Lupu Antonia Steaua CSA

50 metri spate (9 ani) F- Podium Complet CSA Steaua

Locul 1 Calugăru Elena Daria Steaua CSA
Locul 2 Olea Theodora Steaua CSA
Locul 3 Zaharia Alessia Mihaela Steaua CSA

50 metri spate (9 ani) M

Locul 1 Pandele Vladimir  Steaua CSA
Locul 2 Donisan David  Steaua CSA

50 metri fluture (8 ani) F

Locul 3 Rauca Rebeca Steaua CSA 6Puncte

50 metri fluture (9 ani) F

Locul 1 Ganea Iustina Steaua CSA
Locul 2 Matache Amalia Steaua CSA

50 metri fluture (9 ani) M- Podium complet CSA Steaua

Locul 1 Donisan David Steaua CSA
Locul 2 Pandele Vladimir Steaua CSA
Locul 3 Ivana Tudor Ciprian Steaua CSA

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *